ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ МАЄ БУТИ В ПРІОРИТЕТІ

ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ МАЄ БУТИ В ПРІОРИТЕТІ

Напружена ситуація в країні змінила планування оздоровлення та літнього відпочинку дітей. Однак, організація відпочинку та оздоровлення дітей є задачею державної ваги, особливо з тенденцією до погіршення їх здоров'я, що відмічається в Україні.

Головною метою діяльності закладів щодо організації літнього відпочинку дітей шкільного віку є створення умов для їх безпечного  та якісного оздоровлення, фізичного розвитку, підвищення рівня соціально – психологічної адаптації та реабілітації школярів із функціональними порушеннями та хронічними захворюваннями.

В залежності від стану здоров'я відпочинок, оздоровлення та лікування повинні здійснюватися у відповідних закладах – дитячі оздоровчі табори річного та сезонного функціонування, санаторії, пришкільні табори.

За попередніми даними в Жмеринському районі влітку 2024 року оздоровлення забезпечуватимуть 2 пришкільних табори.

Жмеринське районне управління Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області  звертає увагу, що  згідно Державних санітарних правил і норм "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" ДСанПіН 5.5.5.23-99 для початку роботи оздоровчих закладів, зокрема таборів з денним перебуванням дітей (пришкільних) необхідно:

1.Акт обстеження  територіального управління Держпродспоживслужби з визначенням готовності до роботи.

2.Результати лабораторних досліджень питної води.  

3.Графік роботи табору по змінам.

4.Договір на проведення дератизації, дезинфекції, дезинсекції.

5.Договір на вивіз сміття та рідких нечистот.

6.Інструктаж для працівників  табору про мінімум вимог щодо охорони життя та здоров’я дітей.

7.Список працівників із зазначенням посад та відмітка про проходження медогляду.

Одночасно, управління Держпродспоживслужби  наголошує, що згідно вимог п.1 ст.33 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»,п.1.4 та 13.8 ДСанПіН 5.5.5.23-99 "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" забезпечення санітарного  та епідемічного благополуччя під час оздоровлення та відпочинку дітей  в   закладах оздоровлення   покладається  під  особисту відповідальність керівників.

 

Відділ державного нагляду за дотриманням

 санітарного законодавства Жмеринського

районного управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Вінницькій області

  • Сподобалась новина? Поширте: