ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТГ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ЗАКЛАДИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ БАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТГ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

В мирний час на території Барської міської територіальної громади функціонувало 14 закладів дошкільної освіти.

На початку військової агресії російської федерації проти України всі заклади дошкільної освіти припинили роботу, але, враховуючи гостру потребу в організованому перебуванні дітей працівників критичної інфраструктури, міською владою було прийняте рішення про відновлення функціонування частини закладів. Насамперед почали працювати ЗДО, в яких були створені безпечні умови для перебування дітей та персоналу під час дії сигналу повітряної тривоги. Так, спочатку в місті функціонувало лише 2 заклади дошкільної освіти та 1 в с.Іванівці.

Відновлення функціонування інших садочків відбувалося поступово, по мірі облаштування захисних споруд, які, за результатами комісійних обстежень, за участю представників освіти Барської міської ради, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Держпродспоживслужби, рекомендовано до використання як найпростіші укриття. Станом на кінець 2022 року на території Барської міської територіальної громади вже функціонувало 8 комунальних ЗДО.

З метою недопущення епідемічних ускладнень в організованих дитячих колективах, беручи до уваги заборону на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану в Україні, фахівцями управління, спільно з представниками освіти БМР, протягом останніх 10 місяців проведено 23 моніторингових обстеження чергових ЗДО. Під час обстежень особлива увага приділяється питанням створення безпечних умов життєдіяльності дітей, в тому числі забезпечення питною водою гарантованої якості, належного водовідведення, організації харчування, облаштування  захисних споруд, які можуть бути використані для укриття вихованців. Найчастіше виявляються порушення щодо дотримання дезінфекційного режиму, впорядкування прибирального інвентарю та правил особистої гігієни. За результатами перевірок керівникам закладів надаються рекомендації щодо дотримання вимог санітарного законодавства у закладах дошкільних освіти, начальнику відділу  освіти та міському голові направляються відповідні листи.

Одночасно, на виконання Наказу Головного управління №122 від 20.10.2022 «Про проведения лабораторних випробувань, вимiрювань, дослiджень та експертизи у 2022 роцi» проведено відбір зразків харчових продуктів, питної води та ґрунту  для лабораторного дослідження. Загалом відібрано: 22  зразки  готових страв для бактеріологічного дослідження, всі відповідали вимогам; 9 зразків готових страв для дослідження на калорійність; 2 зразки ґрунту з ігрових майданчиків; 4 зразки  питної води централізованого водопостачання з водопровідної мережі закладів, 1 проба питної води не відповідала вимогам по мікробіологічних показниках. За результатами лабораторних випробувань начальнику відділу освіти та керівнику закладу направлено лист щодо інформування та відповідного реагування.

Під час моніторингових обстежень надаються рекомендації щодо дотримання протиепідемічних заходів, в т.ч. під час перебування у захисних спорудах, спрямованих на попередження розповсюдження інфекційних захворювань. Слід зазначити, що в 2022 році спалахів інфекційних захворювань серед дітей в дошкільних навчальних закладах Барської міської ОТГ не зареєстровано.

  Всі функціонуючі ЗДО міста забезпечені централізованим опаленням, холодною та гарячою проточною водою. Харчування дітей в закладах здійснюється згідно погодженого примірного меню, яке розроблене з урахуванням вимог Постанови КМУ України №305.

Враховуючи важливість питання збереження життя та здоров’я маленьких українців, робота з контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в закладах дошкільної освіти Барської міської ОТГ буде продовжуватись в умовах воєнного стану та залишається на постійному контролі фахівців Жмеринського районного  управління ГУ ДПСС у Вінницькій області.

 

 

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Жмеринського  районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби  у Вінницькій області

 

  • Сподобалась новина? Поширте: