ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА ВІДЗНАКА: ШЛЯХ ДО ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРОМАД

ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА ВІДЗНАКА: ШЛЯХ ДО ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ ГРОМАД

23.06 прийняла участь у конференції “Європейська енергетична відзнака: інструмент для відновлення і розвитку громад”. Захід зібрав понад 120 учасників: голів територіальних громад, міжнародних партнерів, представників уряду, державних установ та експертів. 
Ключовими темами заходу стали:
Механізми підтримки енергоефективного та кліматичного сталого розвитку громад у межах проєкту “Сертифікація муніципального енергетичного менеджменту в Україні” (MEMCU) та інструменту Європейської Енергетичної Відзнаки (ЄЕВ).
Виклики розвитку місцевої енергетики та шляхи їх вирішення на національному та локальному рівнях.
Можливості для фінансування проєктів з модернізації інфраструктури.
Керівник програми фінансування інфраструктури Відділу економічного співробітництва та розвитку Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань - Марк-Александер Граф, та заступник керівника програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні - Сільван Гунгербюлер відзначили прогрес реалізації енергоефективних заходів учасниками ЄЕВ та заявили про готовність Швейцарії й надалі підтримувати громади.
Партнери проєкту MEMCU презентували основні його аспекти та поділилися досвідом, можливостями та специфікою ЄЕВ у європейських країнах. 
Під час заходу АЕМУ та 14 нових учасників ЄЕВ підписали меморандуми про співпрацю в межах проєкту MEMCU. Серед нових міст: Запоріжжя, Миколаїв, Хмельницький, Новояворівськ, Славутич, Долинську, Чорноморськ, Звягель, Калуш, Бурштин, Куяльник, Самбір, Ладижин, Ковель. Відтепер перевагами Відзнаки користуватимуться 26 громад. 
"Сьогодні громади відіграють пріоритетну роль в економічному зростанні та досягненні енергетичної незалежності України. Впровадження системного та комплексного інструменту Європейської Енергетичної Відзнаки — один з ключових кроків для розвитку інфраструктури, відповідального споживання енергоресурсів, розширення фінансових можливостей та залучення інвестицій як на місцевому, так і національному рівнях. Це не лише інфраструктурний проєкт, а в першу чергу комплексний механізм планування та безперервного вдосконалення. Я також радий вітати нові міста, які розпочинають втілювати зміни для досягнення енергонезалежності та  зростання власної спроможності" ©️ керівник Національного офісу ЄЕВ та виконавчий директор АЕМУ Святослав Павлюк. 
Конференція стала майданчиком для обміну ідеями, налагодження партнерств, пошуку та напрацювання оптимальних рішень для енергоефективного розвитку громад за стандартами та критеріями ЄЕВ.

  • Сподобалась новина? Поширте: