ЄЛІЗАВЕТА ЧЕРНЕЦЬКА – АВТОР КАЗКОВОГО ПРОЄКТУ, ЩО СТАНЕ РЕАЛЬНІСТЮ

ЄЛІЗАВЕТА ЧЕРНЕЦЬКА – АВТОР КАЗКОВОГО ПРОЄКТУ, ЩО СТАНЕ РЕАЛЬНІСТЮ

«Велика історія маленької Бони» стала ідеєю проекту Єлізавети Чернецької, учениці Барського ліцею №2, для свого міста. Зробивши виклик своїм можливостям і, головне, повіривши у себе, 14 річна дівчинка взяла участь у конкурсі «Малої академії наук України». І ось «найщасливішою людиною в світі» відчувала себе Єлізавета, коли її есе та анкета були високо оцінені комісією та дівчину зарахували на навчання до Академії.  

Ліза поділилася з нами своїми враженнями та емоціями: «Навчання весь час було дуже цікавим та інформативним. Було багато часу осмислити все нове, і робити для себе певні висновки. По завершенню другого етапу навчання, кожному з учасників школи «Агенти змін», потрібно було розробити ідею проєкту для свого міста. Насправді, це було важко. Ідей було занадто багато, хотілось реалізувати кожну з них, але як тільки я заглиблювалась у проєкт, починала усвідомлювати - в них немає родзинки. Жодна з ідей так і не дала мені запалу, якого я чекала. І коли я вже майже опустила руки, до мене прийшла неймовірна ідея, що стала для мене батарейкою та постійно заряджає мене. Так я і розпочала роботу над своїм особистим проєктом».

 Проєкт юної письменниці називається «History Бар», і полягає він у виданні книги. А саме, історична казка, про польську королеву Бону Сфорца, як про засновницю міста Бар і, звісно, про історію самого краю. «В нашого міста нереально цікава та насичена історія, яку, на жаль, нам розповідають лиш сухими фактами, – з захопленням розповідала нам  Єлізавета. – Таким чином і розвивається стереотип про те, що історія - це нудно.

Я зміню цей стереотип у нашій громаді та доведу, що історія може бути цікава навіть малечі. Тому написала історію саме в казковому стилі. Це робить важливі речі простими на сприйняття для наймолодших жителів нашої громади. Впевнена, що роблю це на користь нашого міста. Насправді, дуже легко сприймаю нову інформацію, тому процес ознайомлення з історією того часу став справжньою пригодою. Від цього я загорілась проєктом ще сильніше, і почала думати над зовнішнім виглядом книги. В цьому мені допомогла талановита дівчина Надія Іванисько, місцева художниця. І як тільки вона підтримала мою ідею та погодилась на співпрацю, я просто запалала.

Мені завжди подобалось читати, але іноді хотілось бачити в книзі те, чого там не було. В такі моменти я й починала писати будь-які коротенькі історії, з особистими персонажами. Але це все було для душі. Письмо стало моїми крилами два роки тому, і ще тоді, в мене з'явилась мрія. Я мріяла про те, щоб мої роботи читала велика аудиторія. Щоб ці історії були почуті... «History Бар» це не просто проєкт. Це частинка мене, і я впевнена, він стане частинкою кожного з вас. Запевняю вас, далі - більше.».

«Генії не падають з неба, вони повинні мати можливість отримати освіту й мати умови для розвитку» (Август Бель). І це істинна правда, як в родині дитина потребує захисту та підтримки батьків, так і в громаді діти мають мати можливість реалізувати свої здібності, сили та талант на повну силу. Цю можливість  Барська громада на чолі з міським головою Володимиром Саволюком намагаються надати та створити необхідні умови для її реалізації, розуміючи пріоритетність підтримки підростаючого покоління. Необхідно сприяти розвитку таких дітей, допомагати їм знайти себе.

Тож, очікуємо з нетерпінням на видання книги Єлізавети Чернецької.  Від історії до казки, від казки до реальності твориться наше сьогодення.

 

  • Сподобалась новина? Поширте: