В ЯКИЙ ТЕРМІН ПРОВОДИТЬСЯ ПЕРЕРАХУНОК СУМИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ РОЗБІЖНОСТЕЙ МІЖ ДАНИМИ КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ ТА ДАНИМИ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ?

В ЯКИЙ ТЕРМІН ПРОВОДИТЬСЯ ПЕРЕРАХУНОК СУМИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ РОЗБІЖНОСТЕЙ МІЖ ДАНИМИ КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ ТА ДАНИМИ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ?

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (наказ Мінфіну від 07.04.2016 № 422).

Так, згідно з пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; 
розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; 
права на користування пільгою із сплати податку; 
розміру ставки податку; 
нарахованої суми податку.

Поряд з цим нагадуємо, податкове зобов'язання за звітний рік сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

  • Сподобалась новина? Поширте: