ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ВІЙНИ: РИЗИКИ ТА ПРОТИДІЯ

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ВІЙНИ: РИЗИКИ ТА ПРОТИДІЯ

Проблема торгівлі людьми залишається  однією з найсерйозніших і у мирний час, а наслідки збройного конфлікту створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людей. Від  початку повномасштабного вторгнення Україна живе в умовах воєнного стану.

 Збройна агресія підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця тема є однією із актуальних, особливо на ринку праці. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях. Щоб вберегти  наших співвітчизників від потрапляння у трудове рабство  інспектори Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці  проводять  інформаційно-роз’яснювальні  заходи,  під час котрих нагадують працівникам основні   правила безпеки.

За даними  незалежного опитування кожен четвертий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті. 27% респондентів погодились би прийняти хоча б одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном чи в Україні, зокрема:

- 17% готові працювати без офіційного працевлаштування;
- 13% за кордоном та 9% в Україні готові працювати у замкнених приміщеннях без змоги вільно залишити робоче місце;

- 2% за кордоном та 2% в Україні готові вiддати роботодавцю мобiльний телефон чи iншi особистi речi на перiод працевлаштування;

Як зрозуміти, що ви чи ваші знайомі потрапили у ситуацію, пов'язану з торгівлею людьми :

- вас позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
 - вам погрожували, били або ґвалтували, знущалися або чинили психологічний тиск;
 - вас примушували відпрацьовувати вигадані борги;

 Що робити, якщо ви потрапили в таку ситуацію?
 - Збережіть спокій: паніка може ускладнити ситуацію.
 - Намагайтеся запам'ятати деталі.
 - Шукайте допомогу  у будь якому випадку

Не довіряйте незнайомцям. Ніколи нікому не віддавайте паспорт чи інші документи, що підтверджують особу, тримайте їх копії окремо від оригіналів. Працевлаштовуйтеся офіційно, не довіряйте пропозиціям швидкого заробітку. Тримайте під рукою найважливіші контакти: телефони гарячих ліній, волонтерів, юристів, адреси посольств тощо.

Якщо ви потребуєте допомоги – є телефон гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та домашньому насильству – 15 47.

Крім цього є окрема лінія для дзвінків з-за кордону – 044 284 19 43. Цей номер обов'язково має бути у вашому записнику, якщо ви перебуваєте за межами України.

 

  • Сподобалась новина? Поширте: