СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ СІМЕЙ, У ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ-СИРОТИ І ДІТИ ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ СІМЕЙ, У ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ-СИРОТИ І ДІТИ ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ
Міністерством соціальної політики України 11 серпня 2017 був затверджений наказ № 1307 «Про Державний стандарт соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування».
ЩО ТАКЕ СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД?
Соціальна послуга соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування - це комплекс заходів, що передбачає допомогу у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї, адаптацію дитини в нових умовах, створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні, захист майнових, житлових та інших прав дитини, сприяння навчанню та розвитку дитини, допомогу у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення, підготовку дитини до виходу із сім’ї, в тому числі до самостійного життя.
ДЛЯ КОГО ЦЯ ПОСЛУГА?
Соціальна послуга соціального супроводу надається: сім’ї опікуна, піклувальника - протягом року після влаштування дитини під опіку, піклування та протягом року до завершення піклування, а також за поданням відповідної служби у справах дітей у разі потреби. Соціальна послуга соціального супроводу надається за місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги соціального супроводу або в приміщенні суб’єкта, що надає соціальну послугу соціального супроводу.
ЗМІСТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ
Основними діями та заходами, що становлять зміст соціальної послуги соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування передбачено:
·консультування опікунів, піклувальників щодо їх ролі у подоланні дитиною відчуття втрати;
·організацію та проведення індивідуальної, групової роботи з членами сім’ї та дитиною з метою адаптації дитини до умов проживання в сім’ї;
·психологічну підтримку опікунів, піклувальників щодо розвитку та виховання дітей шляхом залучення їх до участі у тренінгах, лекціях, групах підтримки, інших заходах;
·надання допомоги з питань захисту майнових, житлових та інших прав дитини;
·перенаправлення отримувачів соціальної послуги соціального супроводу до інших надавачів соціальних послуг;
·розвиток вмінь та навичок щодо підготовки дитини до самостійного життя;
·інформування щодо органів, організацій та закладів, які можуть надати підтримку дитині після вибуття із сімейних форм виховання.
Протягом соціального супроводу з сім’ями проводяться профілактичні бесіди з метою попередження негативних явищ у житті дітей, дотримання правил безпеки життєдіяльності, надаються консультації щодо підготовки дитини до дорослого життя та набуття навичок самостійного розв’язання проблем після завершення функціонування сім’ї піклувальника.
Надавачем послуги соціального супроводу сімей опікунів та піклувальників у Барській територіальній громаді є відділення соціальноі роботи Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Барської міської ради. За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Бар, вул.Героів Майдану, 6, 2 поверх, кабінет 214.
  • Сподобалась новина? Поширте: