РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ З ЖМЕРИНСЬКОЇ ТА БАРСЬКОЇ ГРОМАД

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ З ЖМЕРИНСЬКОЇ ТА БАРСЬКОЇ ГРОМАД

За підтримки програми EU4Business, 28 вересня 2023 р. відбулася фінальна конференція, на якій презентували результати впровадження проєкту «Створення умов для відновлення і безперервності мікро, малого, в т.ч. релокованого бізнесу Жмеринської та Барської громад Вінницької області шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів та розвитку екосистеми з підтримки бізнесу». Нагадаємо, що метою реалізації проєкту було створення умов для забезпечення сталості та безперервності бізнесу Жмеринської та Барської громад шляхом проведення інформаційно-освітніх заходів, надання ваучерної підтримки бізнесу та підвищення спроможності органів місцевого самоврядування, профільних громадських об’єднань працювати з бізнесом.

Участь у заході взяли регіональна координаторка програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», GIZ Україна Мар’яна Віхоть, економіст Фонду розвитку підприємництва Іван Панат, голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігор Цехановський, представники Жмеринської та Барської  міських рад, учасники проєкту, представники навчальних закладів, ЗМІ та команда Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

Під час вітального слова на початку заходу регіональна координаторка програми  EU4Business, GIZ Україна Мар’яна Віхоть розповіла про напрями роботи програми «EU4Business», окресливши  можливості подальшої підтримки мікробізнесу.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що завдяки таким проєктам  з’являються нові можливості для розвитку бізнесу, а досвід Жмеринської та Барської громад стане гарним прикладом і для інших громад Вінниччини.

 «Нам надзвичайно приємно бачити практичну, результативну співпрацю Агенції, органів влади та бізнесу. Цей проєкт став майданчиком, який об`єднав зацікавлені сторони. Він дав чітке розуміння потреб бізнесу на місцях та доніс це до місцевої влади. Барська та Жмеринська громади – потужні, цілеспрямовані та готові до змін. Сподіваємося, що вже скоро ви почнете ділитися позитивним досвідом таких проєктів. Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за підтримку. Адже за короткий проміжок часу ми вже побачили певний результат – активізацію у розвитку мікропідприємництва, - додав Вячеслав Соколовий.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігор Цехановський теж висловив вдячність  програмі EU4Business  за надання підтримки розвитку бізнес-середовища в Україні, в тому числі і для двох громад Вінниччини.

«Системні інформаційно-освітні заходи для підтримки бізнесу, що проводяться на рівні територіальних громад сприяють створенню дієвої екосистеми, яка забезпечує плідну взаємодію на засадах сучасних європейських практик підтримки бізнесу» - зазначив Ігор Цехановський.

До привітання учасників із завершенням проєкту приєднався заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Барської міської ради Юрій Гвоздяр:

«Ні для кого не секрет, що співпраця влади і бізнесу в громадах часто є досить формалізованою, і  одним із важливих для міської ради результатом реалізації проєкту стало налагодження ефективної комунікації, стійкої співпраці між владою та підприємцями-учасниками проєкту, що безумовно, сприятиме розвитку бізнес-середовища громади» - зауважив Юрій Гвоздяр.

Далі координаторка проєкту, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко виступила з презентацією результатів та досягнень проєкту. Проєкт мав два основні завдання:

- сприяти 50 підприємствам мікро та малого бізнесу в т.ч. релокованого Жмеринської та Барської громад у безперервності та відновленні бізнесу шляхом проведення інформаційно-освітньої програми та надання консалтингової підтримки.

- підвищити спроможність органів місцевого самоврядування та бізнес-організацій Жмеринської та Барської громад надавати послуги бізнесу для його стійкості та масштабування в довгостроковій перспективі. 

 

Задля досягнення першої цілі проєкту було впроваджено навчальну програму «Стратегія розвитку бізнесу у період кризи для забезпечення безперервності діяльності». Протягом травня-липня 2023 р. підприємці з Жмеринської та Барської громад пройшли по 7 модулів онлайн та по 1 триденному тренінгу у м. Вінниці. Загалом до навчальної програми було залучено 57 учасників, серед яких підприємці, працівники відділів економіки та бажаючі започаткувати власну справу.

З словами координаторки проєкту, директорки Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко, відповідно до вхідного та вихідного оцінювання рівня знань підприємців «до» і «після» проходження навчальної програми, незадовільний рівень знань зменшився з 67,4% до 4,7%, рівень «добре» підвищився від 32,6 % до 52,7%, а рівень «відмінно» з показника 0% виріс до 42,6%.

«Для забезпечення сталості та безперервності бізнесу ми  також запланували та провели для учасників з Жмеринської та Барської громад конкурси на надання ваучерів на консалтингову підтримку. В нас було 2 лоти на ці ваучери. Перший лот це написання бізнес-планів, а другий – розроблення стратегій стійкості бізнесу. Ці два документи потрібні для сталої діяльності підприємства та для участі в конкурсах та програмах грантової підтримки бізнесу. Відповідно було надано 100 годин консультацій з бізнес-планування і 110 годин консультацій щодо розроблення стратегій стійкості бізнесу» - зазначила координаторка проєкту, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко.

Так, 20 підприємців (8 з Жмеринської, 11 з Барської громади) отримали по 5 годин індивідуальних консультацій від тренерки проєкту, експертки з бізнес-планування Надії Карплюк, під час  яких підприємці допрацьовували свої бізнес-плани та готувалися до участі в конкурсах та програмах з фінансової підтримки бізнесу. А 15 переможців конкурсу стратегій стійкості бізнесу (5 з Жмеринської, 9 з Барської, 1 учасник від Агенції) отримали по 6-8 годин індивідуальних консультацій з тренеркою проєкту, експерткою з стратегічного розвитку бізнесу Анною Кулешовою щодо розроблення стратегій стійкості власних бізнесів.

Окрім того, на даний момент, 8 підприємців вже подали свої заявки для залучення коштів на розвиток або започаткування власного бізнесу (конкурс грантів на власну справу в рамках урядового проєкту єРобота, грантовий конкурс для малих і середніх жіночих та сімейних підприємств, що впроваджується програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України»).

Відповідно до мети та другої цілі проєкту, відділ інвестицій, грантової роботи та підприємництва виконавчого комітету Жмеринської міської ради та відділ економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради отримали офісну техніку та меблі, що дало можливість облаштувати робочі місця для 2 відповідальних працівників та підвищити спроможність місцевих рад надавати послуги бізнесу для його стійкості та масштабування в довгостроковій перспективі, проводити навчально-інформаційні заходи.

Окрім того, 6 представників двох міських рад, які працюють із бізнесом підвищили кваліфікацію, отримали знання та навички щодо роботи з бізнесом у період кризи, написання бізнес-планів, стратегій стійкості та підготовки заявок на залучення грантів.

Тренерки проєкту, експертка з бізнес-планування Надія Карплюк та експертка з стратегічного розвитку бізнесу Анна Кулешова в режимі онлайн приєдналися до підведення підсумків, привітали учасників з закінченням навчального курсу і консультацій та побажали успіхів у розвитку власної справи.

Начальник відділу інвестиційної, грантової роботи та підприємництва управління економіки та розвитку інфраструктури Наталія Гриневич та начальник відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради Ірина Походзей під час презентації результатів проєкту поділилися досвідом та баченням міських рад щодо подальшої підтримки та  розвитку підприємництва в своїх громадах.

«На сьогоднішній день ми вже запланували створення Центру креативної економіки у Барській громаді, який стане місцем, де бізнес зможе спілкуватися та розповідати яка саме підтримка необхідна від влади» - поділилася Ірина Походзей.

«Цей проект дав можливість підприємцям отримати знання, яких бракувало для розвитку та масштабування. А підтримка, яку отримало управління економіки та розвитку інфраструктури Жмеринської міської ради, сприятиме розширенню форматів роботи,  налагодженню співпраці між місцевою владою і бізнесом, а також ефективному наданню послуг підприємцям» - додала Наталія Гриневич.

«Надзвичайно приємно те, що техніка та обладнання, придбані в рамках проєкту, сприятимуть розвитку бізнес-середовища громад. Я впевнений, що ті знання, які підприємці отримали під час впровадження навчального курсу стануть новим витком в розвитку та економічному зростанні» – додав рід час звернення до учасників заходу Економіст Фонду розвитку підприємництва Іван Панат

Друга частина конференції була присвячена презентації історій успіху та спілкуванню з підприємцями. В першому панельному обговоренні взяли участь підприємниці з Барської громади, які поділилися своїми враженнями від участі в проєкті та розповіли як саме вони змогли застосувати отримані знання:

Яна Мартиняк, стала учасницею проєкту через бажання започаткувати власну справу, а навчання та індивідуальні консультації з експертками допомогли жінці зробити всі необхідні розрахунки, розробити документи і подати заявку на грант. Учасниця зазначила, що участь в проєкті стала кроком до самореалізації у сфері б’юті-індустрії.

А власниця швейної майстерні «Ательє» Альона Чернецька розповіла що отримані під час навчання знання, дали можливість наблизитися до втілення давньої мрії - створення школи шиття для підлітків та дорослих. Підприємниця також змогла підготувати та подати заявку на конкурс грантів на власну справу в рамках урядового проєкту єРобота і, наразі, очікує на результати.

Підприємниця Оксана Котець , яка понад 5 років займається інтернет-магазином з пошиття постільної білизни та продажем тканин, зареєструвалася на участь в проєкті для того щоб отримати знання та навички для залучення ресурсів на перенесення роботи в офлайн формат. Жінка поділилася, що буквально вчора подала заявку на грант і, саме участь навчальному курсі та індивідуальні консультації з експертками дали можливість зробити всі необхідні розрахунки та підготувати якісний бізнес-план.

Олена Грисюк, власниця кондитерської студії «Глазур» у м. Бар, теж увійшла до числа учасників проєкту, які в результаті навчальної програми та індивідуальних консультацій, вже підготували та подали бізнес-плани та проєкти на участь у грантових конкурсах для залучення фінансування на розвиток своєї справи. В планах підприємниці придбання обладнання для кондитерської студії. Свій бізнес-план Олена подала на конкурс грантів на власну справу в рамках урядового проєкту єРобота.

В другому панельному обговоренні своїми історіями поділилися учасники проєкту з Жмеринської громади.

«Мені був даний шанс, яким я скористалася. Завдяки навчальній програмі для підприємців я змогла зрозуміти як саме маю рухатися далі, чітко сформулювати свої цілі та завдання та почати роботу над написанням бізнес-плану. А під час індивідуальних консультацій з експертками проєкту, вдалося повністю сформулювати свої ідеї у бізнес-план та подати його на грантовий конкурс для малих і середніх жіночих та сімейних підприємств, що впроваджується програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Наразі, очікую результатів конкурсу», - сказала власниця сімейного кафе «Дубовий Гай», жмеринчанка Ірина Данилюк.

Володимир Слободянюк, власник авто-сервісу «Док Авто» у м. Жмеринці розповів, що став учасником проєкту через брак знань щодо правильної організації фінансових потоків та структуризації діяльності. Підприємець теж вже підготував і подав заявку на конкурс грантів на власну справу в рамках урядового проєкту єРобота аби залучити кошти для закупівлі додаткового обладнання, пройшов співбесіду і очікує результатів.

Підприємниця Олена Коваленко, головний бухгалтер релокованого з Луганщини підприємства ТОВ «Власко»,  яке спеціалізується на виготовленні поліефірних преміксів, теж поділилася своєю історією – від переїзду до Жмеринської громади до участі в проєкті. Олена розповіла, що отримані, в рамках проєкту знання та навички,  допомогли підготуватися і теж податися на грант.

І ще одна учасниця з Жмеринської громади Тетяна Мила, яка разом з чоловіком розвиває свій автосервіс, що спеціалізується на детелінгу та малярних послугах, висловила вдячність міській раді, виконавцям та донорам проєкту. Тетяна розповіла, що  необхідні для розвитку бізнесу інструменти, які використовувалися ними до ковіду і повномасштабної війни, втратили свою актуальність і, саме, необхідність отримання нових знань та навичок привела подружжя до участі в проєкті. Тетяна з чоловіком Володимиром теж підготували та подали заявку на грант і, наразі, очікують результатів.

Проєкт завершується, але робота задля розвитку бізнес-середовища в громадах продовжується. Діалог між місцевою владою та бізнесом, який вдалося підсилити за рахунок проєкту, сприятиме залученню підприємців до обговорення викликів у місцевому економічному розвитку в громадах та долучення їх до процесу прийняття рішень. Агенція регіонального розвитку Вінницької області наголошує на залученні бізнесу до цього діалогу. Ми щиро дякуємо підприємцям за активну участь, а партнерам за підтримку та сприяння в реалізації проєкту!

Захід організувала Установа «Агенція регіонального розвитку Вінницької області» в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

 

Зміст публікації є виключною відповідальністю Агенції регіонального розвитку Вінницької області і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME, #BDF

 

  • Сподобалась новина? Поширте: