РЕТЕЛЬНО ОБИРАЙТЕ МАЙСТРА, ЩО НЕ НЕХТУЄ ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕКИ
Манікюр - це гігієнічна і косметична процедура по догляду за руками і нігтями, виконується для жінок та чоловіків. Комплексна процедура догляду за руками, одна з найбільш популярних та затребуваних послуг у сфері краси.
На що звернути увагу в салоні
«Державні санітарні правила та норми для перукарень різних типів» (ДСПіН 2.2.2.022-99) призначені для адміністрацій перукарень різних типів, працівників перукарень, в яких регламентовані всі санітарно-епідеміологічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання, утримання і режиму роботи об’єктів, що надають перукарські та косметичні послуги. Згідно з цим документом, робоче місце для манікюру обладнується спеціальним манікюрним столом висотою від підлоги не менше 0,7 м. Поверхня стола повинна бути зроблена з вологостійкого матеріалу, що витримує багаторазову дезінфекцію. Поблизу від стола для манікюру обладнується раковина для миття рук і інструментарію.
Інструменти для манікюру після використання необхідно дезінфікувати, механічно очищати, промивати проточною водою та стерилізувати. Для проведення стерилізаційної обробки допускається використання стерилізаторів, працюючих за методом ультрафіолетової, термічної, ультразвукової або комбінованої стерилізації, а також засобів, призначених для стерилізації інструментарію. Допускається застосування стерилізаторів, що мають сертифікат відповідності і дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я України. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією по використанню, затвердженою МОЗ України.
Для дезінфекції приміщень і інструментарію дозволяється використання дезінфекційних засобів, лише за умови їх державної реєстрації, відповідно до умов застосування.
Всі приміщення закладу до початку або після закінчення роботи підлягають щоденному ретельному вологому прибиранню з застосуванням дезінфектантів. Протягом робочого дня проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких дотикаються відвідувачі (ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць і ін.). Раз в місяць заклад закривається на одну зміну для проведення дезінфекції і загального прибирання всіх приміщень.
Деякі інструменти, які використовуються при догляді за нігтями рук і ніг, такі як палички для кутикули, пемзи і всілякі пилочки, не підлягають стерилізації, тому їх потрібно видаляти після проведеної роботи з клієнтом.
При виконанні манікюру і педикюру повинні використовуватися одноразові серветки.
Майстри, які мають контакт з шкірою і слизовою клієнта, обов’язково повинні працювати в одноразових рукавичках. Після кожної процедури манікюру та педикюру проводити прибирання робочого місця.
Не варто робити манікюр в місцях, де майстри не мають можливості дотримуватися правил особистої гігієни (відсутній рукомийник з гарячою та холодною проточною водою), і де відсутні умови для повноцінної обробки інструментарію.
При дотриманні всіх правил безпеки, ризик інфікування зводиться до мінімуму.
Дотримуйтесь вищезазначених порад, і Ваш манікюр буде безпечним! Будьте уважними та бережіть своє здоров'я!
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
Жмеринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби
у Вінницькій області