ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО - ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ БАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО - ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ БАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

За ініціативою Жмеринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  у Вінницькій області  в зв'язку з різким зростанням захворюваності на гепатит А серед населення Вінницької області, 01.11.2023 проведено  позачергове засідання комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій барської міської ради.

Враховуючи ситуацію із захворюваністю та з метою попередження подальшого ускладнення епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А, із врахуванням протоколу  №34 від 30.10.2023 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької обласної військової адміністрації "Щодо визначення надзвичайної ситуації регіонального рівня, пов'язаної із спалахом вірусного гепатиту А на території Вінницької області та ліквідації її наслідків", протоколу №12 від 01.11.2023 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Жмеринського району Жмеринської районної військової адміністрації Вінницької області, за результатами доповідей, в ході засідання було акцентовано увагу на профілактичних заходах щодо попередження захворювання на вірусний гепатит А та вимогах до безпечності та якості питної води, призначеної для споживання населенням.

За оперативними даними Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, станом на 18.00 31 жовтня 2023 загалом зареєстровано 247 випадків, з них лабораторно підтверджено 207 випадків захворювання на вірусний гепатит А (з них 35 дітей). На даний час на стаціонарному лікуванні знаходиться – 118 осіб, виписано 71 особу, з них 14 дітей. Всі захворілі – жителі Вінницької області: учні - 27; вихованці ДНЗ -2; студенти-9; вчителі-3; працівники закладів освіти-3; медичні працівники-7. За останню добу зареєстровано 16 нових випадків.

З 30.10.23 почали реєструватись перші поодинокі випадки захворювання у Жмеринському районі, зареєстровано 2 випадки: с.Зоренці, Жмеринська МТГ та с.Станіславчик, Станіславчицька ТГ. До цього останній випадок гепатиту А був зареєстрований в січні 2023 року в Жмеринській територіальній громаді Жмеринського району Вінницької області.

На протязі останніх п’яти років  серед населення району реєструвалися поодинокі випадки захворювань на вірусний гепатит А.

Проте, насторожує те, що для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах). 

Також було зазначено, що необхідно звернути увагу на дотримання вимог санітарного законодавства, зокрема в частині дотримання санітарно-гігієнічного та санітарно - потиепідемічного режимів на об’єктах питного водопостачання, пунктах розливу води у тару споживача, підприємствах харчової промисловості, громадського харчування, продовольчої торгівлі, ринках, а також посилення дезінфекційного режиму на автотранспортних підприємствах  міського та міжміського сполучення.

За результатами обговорень, враховуючи ситуацію із захворюваності на гепатит А, з метою попередження подальшого зростання захворюваності та ускладнення епідемічної ситуації, комісія з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла ряд дієвих заходів щодо проведення основних протиепідемічних заходів по профілактиці вірусного гепатиту А.

 

Жмеринське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби  у Вінницькій області

  • Сподобалась новина? Поширте: