ПЕРШ НІЖ УВІЙТИ ДО БУДЬ-ЯКОЇ ВОДОЙМИ, ПОДУМАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я!

ПЕРШ НІЖ УВІЙТИ ДО БУДЬ-ЯКОЇ ВОДОЙМИ, ПОДУМАЙТЕ ПРО СВОЄ ЗДОРОВ’Я!

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я понад 85 відсотків захворювань передається через воду. Тому, перш ніж увійти до будь-якої водойми, подумайте про своє здоров’я. Купання в відкритих водоймах загрожує інфекційними захворюваннями, бо разом з нами там плаває безліч мікроорганізмів. Особливо складно переносять ці захворювання діти.  Великий ризик захворювання на інфекції, які передаються водним шляхом, викликаються різними видами збудниками: вірусами, бактеріями, простішими, гельмінтами. Збудники проникають через рот і активно розмножуються   в шлунково-кишковому тракті та потрапляють у зовнішне середовище виділяючись з кишківника хворого.

До кишкових інфекцій відносяться дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, гастроентерит, харчові токсикоінфекція, вірусний гепатит А, вірусні кишкові інфекції тощо. Основними проявами захворювань кишкової інфекції  на які слід звернути увагу є слабкість, млявість, погіршення апетиту, діарея, блювота, біль у животі, підвищення температури та озноб.

Джерело інфекції при гострих кишкових захворюваннях: хвора людина (особливо небезпечні для оточуючих хворі, що переносять захворювання  в легкій, «стертій» формі, бактеріо - та вірусоносії (людина, яка виділяє збудників, але сама не хворіє).

Однією з небезпечних бактеріальних інфекції є лептоспіроз. Передається  від тварин, потрапляє в організм людини через слизові оболонки та уражені ділянки шкірних покривів. Починається з головного болю, високої температури, болі  у животі та супроводжується іншими симптоми, такими як – червоні очі, жовтяниця, біль  у нижніх кінцівках.

Щоб відпочинок біля відкритих водойм був на користь, потрібно дотримуватися певних  правил:

  1. Звертайте увагу на знак - «Купатися заборонено!», якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те,  що купатися заборонено, то порушувати це правило не можна.
  2. Не купатися у водоймах, біля яких є очисні споруди, заводи, фермерські господарства.
  3. Уникайте купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів. Це загрожує забрудненням води їх калом, а  значить, у ній багато мікробів і паразитів.
  4. Не пити та не дозволяти дитині пити воду з річки, ставка чи озера (пийте тільки кип’ячену або бутильовану воду). Стежте за тим, щоб дитина не заковтувала воду з річки, ставка чи озера під час купання.
  5. Не можна купатися у непроточних водоймах, бо в спеку в ній може розмножуватися кишкова паличка та інші небезпечні для здоров’я мікроби.
  6. Якщо вода  в  водоймі  забруднена сміттям, або «цвіте»- також варто відмовитись від купання!
  7. Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
  8. У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там,  де багато водоростей, а дно мулисте (у водоростях можна заплутатися,  а під шаром мулу можуть знаходитися травмонебезпечні предмети).
  9. Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а ранки обробляйте спеціальними засобами.
  10. Не купатися в місці відпочинку, якщо там вже були випадки захворювання.

 

  • Сподобалась новина? Поширте: