НЮАНСИ ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ, ОТРИМАНОЇ ВІД ЧЛЕНА СІМ’Ї НЕ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ СПОРІДНЕННЯ

НЮАНСИ ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ, ОТРИМАНОЇ ВІД ЧЛЕНА СІМ’Ї НЕ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ СПОРІДНЕННЯ

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи подарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 Податкового кодексу України. 
Відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього кодексу – 5%. 
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Окрім цього, даний дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%. 
Відповідальними за утримання та сплату військового збору до бюджету є особи, визначені ст. 171 Податкового кодексу України. 
Відтак дохід, отриманий платником податку – фізичною особою-резидентом (спадкоємцем), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, у результаті прийняття спадщини на підставі рішення суду, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому спадкоємцю необхідно відобразити такий дохід у річній податковій декларації.

  • Сподобалась новина? Поширте: