МИ ПАМ`ЯТАЄМО! 27 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

МИ ПАМ`ЯТАЄМО! 27 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Щороку на четверту суботу листопада припадає День пам'яті жертв Голодомору.

Голодомор — Геноцид Української нації.  Від нього помирали 17 людей щохвилини, 1000 - щогодини, майже 25 тисяч — щодня... ⠀

Український народ за свою історію пережив три страшних Голодомори: ⠀

1921-1923рр. - загинуло понад 2 млн. українців;

1932-1933рр. - загинуло близько 10 млн. українців;

1946-1947рр. - загинуло понад 1 млн. українців. ⠀

Але найстрашнішим був Голодомор 1932-1933 рр.,  вчинений тоталітарним режимом через штучний масовий голод. Був спланований з метою придушення українського національно-визвольного руху. Масовий голод настав через насильницьке вилучення в селян харчових продуктів та позбавлення доступу до їжі, через непомірно високі плани державних хлібозаготівель. У селян примусово вилучали землю, майно та їжу. У 1930 році був прийнятий закон про хлібозаготівлі, який передбачав передачу державі від чверті до третини усього зібраного зерна. У 1932 р. прийнято "Закон про п'ять колосків". За розкрадання колгоспного майна загрожував розстріл. Людям фактично було заборонено підбирати залишки врожаю з полів. А селами ходили загони, які відбирали у мешканців усе зерно. Для України було встановлено нереальний до виконання план хлібозаготівель. До частини сіл забороняли постачати продовольство, а виїзд з них був заборонений. Села оточували військами, так що втекти було неможливо. У січні 1933 було заборонено виїжджати за межі території Радянської України та Кубані. Страшна смерть мільйонів українців на совісті вищого керівництва комуністичного режиму. Довгі роки тотальна цензура, фальсифікації документів, залякування та страх розправи перетворили живі людські голоси на мовчазні тіні. Сьогодні ми не маємо права мовчати про Геноцид українського народу. Не маємо права замовчувати цю трагедію, яка досі є частиною нашої генетичної пам'яті.

Сьогоднішня війна ― продовження нашої вікової боротьби за власне життя як нації і держави. В своїй історії ми постійно несли втрати, і великий голод - одна із наймасштабніших серед них. Це те, що сучасним українцям інколи важко збагнути. Ця наша трагедія не лежить в площині актуальності та давності. Вона є на часі щоденно та не втрачає актуальності в принципі. Ми маємо сіяти правду про це повсюди в Україні і в усьому світі. Навіть сьогодні розкриваються невідомі сторінки Голодоморів, їхні винуватці, організатори, виконавці та обставини, про які раніше навіть не здогадувались.

Згадаймо сьогодні мертвих і тих, хто не народився. ⠀ Після 16:00 запаліть свічку і залиште її на підвіконні у пам'ять про мільйони замучених голодом українців. ⠀ Насипте у горнятко житнього чи пшеничного зерна, а всередину поставте свічку. Зернята символізують душі, а вогник — наш зв’язок з тими, кого вже немає поруч.

Ми будемо пам’ятати ті роки, ми не забудемо, хто був винен в цій трагедії.

Ми зробимо все, щоб схожі історії більше ніколи не повторились на українській землі.

Вічна пам’ять жертвам Голодомору! Україна живе і буде жити, і цьому ніхто не зможе завадити.

Ми пам’ятаємо!

  • Сподобалась новина? Поширте: