ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ МОБІЛІЗАЦІЇ НАДХОДЖЕНЬ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ДОДАТКОВИХ РЕЗЕРВІВ НАПОВНЕННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ БЮДЖЕТУ БАРСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ МОБІЛІЗАЦІЇ НАДХОДЖЕНЬ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ДОДАТКОВИХ РЕЗЕРВІВ НАПОВНЕННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ  БЮДЖЕТУ БАРСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

21 вересня 2021 року відбулось чергове засідання комісії з питань мобілізації надходжень та залучення додаткових резервів наповнення дохідної частини бюджету Барської міської територіальної громади, боротьбі з тіньовою зайнятістю, тіньовою заробітною платою та з не облікованим використанням земельних ділянок.

Засідання комісії відбулось за участі міського голови Володимира Саволюка, заступників міського голови, начальників та спеціалістів відділів та управлінь ради, також були присутні начальник Барської ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області Чекановський В.А. та начальник відділу обслуговування громадян №1 м. Бар ГУ ПФУ у Вінницькій області Алла Мокляк.

Під час засідання начальник фінансового управління Інна Ковтун довела присутнім інформацію про стан надходжень податків і зборів за 8 місяців 2021 року, а також повідомила про ті види надходжень, по яким нема виконання.

Зокрема, невиконання стосується ПДФО, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата, який сплачується в основному з оренди земельних часток (паїв), податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, орендної плати з фізичних осіб, єдиного податку з юридичних осіб, єдиного податку с/г товаровиробників.

Невиконання дохідної частини бюджету негативно впливає на його видаткову частину, а саме в забезпеченні своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, фінансуванні енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами, а також інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм. Тому комісією було напрацьовано заходи щодо збільшення дохідної частини місцевого бюджету.

В ході засідання було порушено питання щодо забезпечення своєчасного проведення розрахунків з власниками земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) і відповідно перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб.

Також було обговорено питання налагодження обміну інформацією між такими службами, як Державна податкова служба, Пенсійний фонд України та досягнуто домовленості про проведення спільних рейдів з метою перевірки дотримання законодавства про виплату мінімальної заробітної плати, підвищення рівня середньої заробітної плати, легалізації робочих місць.

По завершенню засідання визначено пріоритетні напрямки, основні завдання та першочергові кроки на найближчий час, які будуть сприяти нарощуванню доходів і зміцненню позитивних тенденцій щодо наповнення бюджету громади. Серед нагальних: аналіз усього нерухомого майна на території громади і земельних ділянок під ним, виявлення не облікованих земельних ділянок, які самовільно зайняті та використовуються без правовстановлюючих документів, боротьба з тіньовою зайнятістю, а також виявлення всіх недобросовісних платників податків та подальший контроль.

 

 

 

  • Сподобалась новина? Поширте: