ФОРМУВАННЯ СИЛЬНОГО ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРУ ЯК НАЙКРАЩА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

ФОРМУВАННЯ СИЛЬНОГО ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРУ ЯК НАЙКРАЩА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

  27-28 лютого у м. Києві відбулась національна конференція «Аутсорсинг у місцевому економічному розвитку», організована Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). У заході взяли участь близько 200 представників місцевого самоврядування та інституцій, діяльність яких спрямована на розвиток територіальних громад  – громадських організацій і комунальних установ. Серед учасників були і представники Барської ОТГ, а саме міський голова Артур Цицюрський та спеціаліст з питань інвестиційної політики Сергій Мірчук.

Під час конференції було презентовано Секторальні стратегії розвитку, розроблені АМУ, проведено офіційний запуск веб-інструментарію економічного розвитку територій (www.prorozvytok.com) та курсу дистанційного навчання «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад», розробленого в рамках Проекту ПУЛЬС.

Основна тема конференції стосувалась різноманітних можливостей залучення громадських організацій до прийняття рішень на місцевому рівні. Як зазначив аналітик з питань місцевого економічного розвитку АМУ Ігор Пітцик: «Найкраща стратегія - формування сильного громадського сектору, створення громадських організацій». Кожна громада може вирішити це питання по-різному, виходячи із власних потреб та можливостей.

Важливість роботи розвиткових інституцій у громаді була підтверджена в другий день конференції, коли свій досвід діяльності презентували громадські організації та комунальні заклади: КП «Інститут розвитку міста» (Вінниця), КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини», КУ «Агенція розвитку Миколаєва», ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» та інші. Серед здобутків зазначених організацій є і розробки стратегій місцевого розвитку, і робота над брендингом регіону, і залучення грантових коштів на реалізацію різноманітних ідей, і проведення мистецьких акцій та фестивалів.

Наприкінці заходу відбувся ярмарок міжнародних проектів «Можливості  для розвитку територіальних громад». З пропозиціями можливостей, які реалізуються на сьогодні в Україні, виступили представники USAID ПУЛЬС, «Громадяни в дії», ДОБРЕ, «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи-ІІ», Канадського фонду місцевих ініціатив та Міжнародного республіканського інституту.    

    Сергій МІРЧУК

 

  • Сподобалась новина? Поширте: