Джерела Бони Сфорци

Джерела Бони Сфорци

1537 рік відкрив новий період в історії Барського краю, залишивши глибокий слід, адже цього року Бона Сфорца, дружина польського короля Сигізмунда І Августа, викупила Ров з прилеглими до нього селами у руського подільського воєводи С. Одровонжа та віддала наказ збудувати фортецю протилежному березі річки та заснувати поселення Бар на честь рідного міста Барі в Італії.          

Як пише про королеву Михайло Грушевський: «Бона Сфорца – донька міланського герцога Джованні Сфорца, котра була заручена в 25 років своїм родичем, австрійським імператором, в 1518 році з королем Польщі Сигізмундом І, якому тоді було близько 50-ти років».

До Бару королева привезла європейські традицію, кухню, спеції та трави, навчила усю Річ Посполиту користуватися столовими приборами. Фортецю та поселення навколо нього королева наказала будувати за концепцією «ідеального міста», яка була популярною у Європі в часи Доби Відродження.

У с. Антонівка, що входить до Барської міської об’єднаної територіальної громади, знаходяться джерела мінеральних вод, з яких, за легендою, підносили воду до столу самої королеви Бони Сфорци. Поблизу джерел інвестором з батьківщини королеви Бони – сонячної Італії – побудовано завод із сучасним європейським обладнанням для виробництва мінеральної води «Сан-Фаустіно», який із початком війни в Україні у 2014 році було законсервовано.