ДИСКРИМІНАЦІЙНА РЕКЛАМА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ ПІД ЗАБОРОНОЮ!

ДИСКРИМІНАЦІЙНА РЕКЛАМА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ ПІД ЗАБОРОНОЮ!

8 січня 2022 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі".

Документом визначено поняття "дискримінаційна реклама" та "дискримінаційна реклама за ознакою статі", а також посилено відповідальність за порушення законодавства про рекламу.

Дискримінаційна реклама - це реклама, яка вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Дискримінаційна реклама за ознакою статі - містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини, демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) лише як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються продукту.

Законом передбачено, що у рекламі забороняється показувати будь-яку перевагу однієї статі над іншою, стереотипні ролі чоловіка й жінки, насильство за ознакою статі, тіло людини лише як сексуальний об’єкт. Також заборонять рекламу з натяками (слова, звуки, зображення) на секс, якщо він не стосується рекламованого продукту.

Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець та у разі порушення вимог сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Окрім того, Закон унормовує відповідальність роботодавця за дискримінацію в оголошенні про вакансію та забороняє:

  • пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
  • висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

Якщо ви виявили рекламу, що містить інформацію або зображення, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності, або містить ознаки дискримінаційної реклами, звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області! (м. Вінниця, вул. Максимовича, 19,        тел. (0432) 65-88-00).

                                                            

Барське управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Вінницькій області

  • Сподобалась новина? Поширте: