ДО УВАГИ ПАСІЧНИКІВ ТА БДЖОЛЯРІВ ГРОМАДИ!

ДО УВАГИ ПАСІЧНИКІВ ТА БДЖОЛЯРІВ ГРОМАДИ!

Відповідно до статті 34 Закону України «Про бджільництво» ветеринарно- санітарне обслуговування бджільництва здійснюється спеціалістами ветеринарної медицини або під їх контролем власниками пасік чи пасічниками.

 Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 19 лютого 2021 № 338 визначено, що щорічно до 15 травня поточного року, спеціалістами державної служби ветеринарної медицини проводиться весняне обстеження пасік.

З 1-го квітня поточного року відбір зразків для лабораторних досліджень в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів до 15 травня проводиться безкоштовно. Сплата коштів за проведення клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 березня 2013р. за № 380/22912. Кошти сплачуються лише за ту кількість бджолосімей, яка була фактично оглянута спеціалістами державної служби ветеринарної медицини. 

Під час здійснення весняної ревізії фахівець проводить клінічний огляд бджолосімей, відбирає патологічний матеріал (підмор бджіл та розплід) для проведення лабораторних досліджень на інфекційні та інвазійні захворювання, а саме: американський та європейський гнильці, нозематоз, варроатоз та акарапідоз. За результатом клінічного огляду та лабораторних досліджень вносяться відомості у паспорт пасіки та засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

У четвер, 21.03.2024, о 10.00 всі зацікавлені запрошуються на нараду, яка відбудеться в малій залі Барської міської ради, за адресою: м. Бар, майдан Святого Миколая, 18.

Під час заходу будуть висвітлені наступні питання:

- основні вимоги наказу;

- проведення протиепізоотичних заходів на пасіках,

- комунікація та взаємодія всіх суб’єктів у сфері бджільництва з метою

  недопущення отруєння бджіл засобами захисту рослин;

- порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

- порядок реєстрації пасіки в органах місцевого самоврядування;

- дотримання суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур, вимог законодавства щодо застосування засобів захисту рослин.

 

Жмеринське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби у Вінницькій області

  • Сподобалась новина? Поширте: