ЧИ МОЖУТЬ БЕЗОПЛАТНІ ПОСЛУГИ З РЕАБІЛІТАЦІЇ НАДАВАТИСЯ В ЛІКАРНЯХ НЕ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ?
Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я існує міф про те, що безоплатні послуги з реабілітації пацієнти можуть розраховувати лише в лікарнях за місцем проживання. Проте, це лише міф.
Які можливості доступні пацієнтам:
- Пацієнти, які потребують реабілітації, або їхні законні представники, можуть обрати будь-який медичний заклад, що є ближчим до місця проживання, або ж за іншим важливим для себе критерієм.
- Пацієнти мають право обирати не лише реабілітаційний заклад, а й відділення, підрозділ і фахівців з реабілітації з урахуванням їхньої спеціалізації.
Головне — наявність у лікарні договору з @nszu.ukr за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”, “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах” чи “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”.
Також важливо мати направлення:
- Лікуючого лікаря, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини для реабілітації в стаціонарних умовах.
- Лікуючого лікаря або сімейного лікаря для реабілітації в амбулаторних умовах.
Пацієнти мають право отримувати від фахівців з реабілітації вичерпну інформацію у доступній формі про свої права, обов’язки, наявні обмеження повсякденного функціонування, результати реабілітаційного обстеження, а також умови та форми реабілітаційної допомоги.
Докладніше про права осіб, яким надається реабілітаційна допомога та систему реабілітації в Україні, можна почитати - тут.